english
česky
Sanep social
Sanep market
Sanep public
Objednávka průzkumu

Oblíbenost hejtmanů - únor 2018 (publikováno 6.4.2018)

Nejlépe hodnoceným hejtmanem je šéf Zlínského kraje Jiří Čunek, následován hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Únorový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení nově zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si aktuálně vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,8% kladných hlasů.
 
V těsném závěsu za Jiřím Čunkem je pak s aktuálním ziskem 41,2% kladných hlasů hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
 
Na třetím místě pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků se umístil komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterému obyvatelé Ústeckého kraje dali v souhrnu 35,9% kladných hlasů. 
 
Čtvrtá příčka pak patří hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (hnutí ANO). Středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná, tak aktuálně získala od obyvatel Středočeského kraje v souhrnu 34,8% kladných hlasů.
 
Další žena v čele 14 územně samosprávných celků, pražská primátorka Adriana Krnáčová (hnutí ANO), se pak umístila se ziskem 26,8% kladných hlasů na osmém místě. 
 
Na dvanácté pozici se umístil se ziskem v souhrnu 19,4% kladných hlasů hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
 
Na předposlední příčce se pak aktuálně umístil se ziskem v souhrnu 17,3% kladných hlasů hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.
 
Na posledním místě se pak aktuálně umístil se ziskem v souhrnu 16,9% kladných hlasů nově hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
 
Exkluzivní internetový průzkum společnosti SANEP byl ve dnech 1.-28.2.2018 proveden na 14  reprezentativních  vzorcích (celkem 15.219 dotázaných ve věkové kategorii 18 + let). Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci panelu 220 tisíc registrovaných uživatelů 47.721 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje kolem +- 2,5 procentního bodu.   Exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl zaměřen na spokojenost s činností jednotlivých krajských hejtmanů a pražské primátorky. Výsledky průzkumu představují vždy percentuální vyjádření hlasování reprezentativního vzorku respondentů pouze v daném kraji a v případě Adriany Krnáčové v Praze. 


Výsledky tohoto průzkumu jsou k dispozici ke stažení:
stáhnout výsledky průzkumu
Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Motivační systém
Vážení návštěvníci,
motivační systém projektu SANEP Vám přináší mnoho zajímavých odměn, které získáváte za Vaši účast na prováděných výzkumech.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008-11 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.