english
česky
Sanep social
Sanep market
Objednávka průzkumu

Volba předsedy ČSSD
Hamáčka podporuje coby předsedu ČSSD valná většina voličů a sympatizantů této strany

Společnost SANEP realizovala v pořadí již druhý průzkum mezi voliči a sympatizanty České strany sociálně demokratické ohledně volby předsedy této strany na nadcházejícím volebním sjezdu, neboť se objevili další vyzyvatelé Jana Hamáčka.

Respondenti byli dotazováni napříč všemi kraji v České republice a v Praze.

Před časem jako první vyzyvatel současného předsedy ČSSD Jana Hamáčka oznámil svou kandidaturu na post předsedy současný ministr zahraničních věcí a místopředseda strany Tomáš Petříček. Petříček také oznámil, že by chtěl sestavit volební tým a kandidovat jako lídr do říjnových sněmovních voleb.

Jak vyplynulo z prvního únorového průzkumu společnosti SANEP, drtivá většina voličů a sympatizantů ČSSD tehdy zcela jednoznačně podpořila stávajícího předsedu Jana Hamáčka (73,6%), zatímco necelá pětina se přiklonila k Tomášovi Petříčkovi (18,1%).

Před časem oznámil svou kandidaturu také starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan a v minulém týdnu vyzvala Jana Hamáčka též bývalá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy a současná poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová.

Z aktuálního dubnového šetření společnosti SANEP vyplývá, že nejsilnější pozici má i nadále současný předseda strany a mistr vnitra Jan Hamáček, kterému vyjádřilo podporu 58,4 procent voličů a sympatizantů strany.

Na druhém místě se umístila Kateřina Valachová, kterou by v postu předsedkyně ČSSD ráda viděla necelá pětina voličů a sympatizantů strany (19,6%). Tomáše Petříčka by nyní podpořilo pouze 10,1 procent voličů a sympatizantů ČSSD, Břetislava Štefana pak jen pouhých 2,4 procent.

Jak dále vyplývá z aktuálního dubnového průzkumu společnosti SANEP, Jan Hamáček má ve straně stále silnou pozici a také důvěru, kterou mu vyslovilo 63,1 procent voličů a sympatizantů strany. ČSSD se podle aktuálních průzkumů společnosti SANEP pohybuje na úrovni 5,5% volebních preferencí, přičemž volební potenciál této strany se pohybuje okolo 8 procent.

Kdo by měl být podle Vašeho názoru zvolen na nadcházejícím sjezdu ČSSD předsedou strany?

Má ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček Vaši důvěru?
Výše uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden dne 1. – 5. dubna 2021 mezi voliči a sympatizanty České strany sociálně demokratické. Velikost respondentního vzorku: N1 = 15.653; N2 = 1.252 (voliči a sympatizanti ČSSD). Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5%. espondenti byli zastoupeni v Praze a ve všech krajích České republiky. Průzkum by vypracován metodou CAWI on/off-line. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou

    

Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008-21 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.