english
česky
Sanep social
Sanep market
Objednávka průzkumu

Volební preference - 2021
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO těsně před koaličním uskupením PIRÁTI/STAN


Vládní hnutí premiéra Andreje Babiše by v aktuálním červencovém průzkumu vyhrálo volby do Sněmovny se ziskem 23,6%, což představuje oproti červnu tohoto roku nárůst o 1,3 procentního bodu.

Koaliční uskupení PIRÁTI/STAN by pak skončilo na druhém místě, a to s velmi těsným rozdílem a ziskem 23,4%. Pro uskupení PIRÁTI/STAN však může být červencový hypotetický zisk voličských hlasů zklamáním, neboť si oproti minulému měsíci pohoršilo o 1,3%, a po pár měsících na pomyslném politickém výsluní se ocitlo opět na druhé příčce. Navíc pokles voličských preferencí jen několik měsíců před volbami není pro jakýkoli politický subjekt dobrou zprávou, zvláště v době, kdy na plné obrátky rozjíždějí své předvolební kampaně.

Třetí pozici by v současné době získalo koaliční uskupení SPOLU (ODS/TOP 09/KDU-ČSL), a to se ziskem 20,3 procentních bodů. V aktuálním průzkumu si tak toto koaliční uskupení oproti minulému měsíci polepšilo o 0,2 procentního bodu.

Na čtvrtém místě by v červenci skončila SPD pod vedením Tomia Okamury se ziskem 9,6 procentních bodů, což znamená oproti červnovému měření vcelku výrazný pokles voličských preferencí, a to o 1,1%.

Na pátém místě by v červenci skončila KSČM se ziskem 5,2 procentních bodů, což je o 0,1 procenta více než v červnu tohoto roku. Do Sněmovny by se ještě dostala Česká strana sociálně demokratická, a to s aktuálním ziskem 5,1%. Žádný jiný politický subjekt by se v červenci do Sněmovny PČR nedostal.

Těsně pod hranou volitelnosti, a tudíž stále bez vstupenky do Poslanecké sněmovny, se pak v červenci ocitlo hnutí Roberta Šlachty Přísaha se ziskem 4,9 procentních bodů, což je však o 0,4% více než v předchozím měsíci. Hnutí Přísaha Roberta Šlachty zaznamenává i nadále velmi progresivní nárůst voličské přízně a jak se zdá, překročení pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny je pro toto hnutí velmi reálnou metou.

Do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by se pak ani v červenci nedostalo koaliční uskupení Trikolóra/Svobodní/Soukromníci (3,5%), stejně tak jako Aliance pro budoucnost (2%) a Strana zelených (1,4%).

Výsledky šetření společnosti SANEP představují aktuální teoretické volební zisky utvořených koaličních bloků politických stran a hnutí, ostatních stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně a dále stran a hnutí, které v šetření dosáhly nebo překročily v červenci letošního roku 1,5 procentní hranici:


 
 

Výše uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 8. – 14. července 2021 na vybrané skupině 1.876 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu 220 tisíc registrovaných uživatelů 14.651 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu.
Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008-21 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.