english
česky
Sanep social
Sanep market
Objednávka průzkumu

Volební preference březen 2024
Koncem března by volby vyhrálo hnutí ANO, druhé místo by patřilo Pirátům

Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by koncem března vyhrálo hnutí ANO v čele s jeho předsedou a bývalým premiérem Andrejem Babišem se ziskem 33,5 procentního bodu.

Do Sněmovny by se koncem března dostalo šest stran.

Na druhém místě by nyní skončili Piráti pod vedením Ivana Bartoše se ziskem 11,3 % a zaujali by tak pozici nejsilnější vládní strany. Třetí příčku by v nynějších hypotetických volbách získalo hnutí SPD v čele s jeho předsedou Tomiem Okamurou se ziskem 11,1 %. Vládní straně ODS se nadále nedaří zastavit klesající trend voličských preferencí. Nyní by tato strana pod vedením Petra Fialy získala 10.3 % a skončila by na místě čtvrtém.


Pátým politickým subjektem, který by se koncem ledna letošního roku dostal do Sněmovny PČR, je hnutí STAN (nově Starostové) v čele s jeho předsedou a ministrem vnitra Vítem Rakušanem, a to se ziskem 7,1 procentního bodu.

Šestou pomyslnou příčku v nynějších hypotetických volbách do Sněmovny PČR by nyní obsadila strana PRO v čele s advokátem Jindřichem Rajchlem, a to se ziskem 5,3 procentního bodu.

Žádný jiný politický subjekt by se v současné době do Sněmovny PČR nedostal.

Před branami do Sněmovny Parlamentu České republiky by se koncem března ocitly vládní strany TOP 09 (4,2 %) a KDU-ČSL se ziskem 1,5 %, čímž se tato strana dostala na historické minimum voličských preferencí. Svobodní v čele s Liborem Vondráčkem by nyní získali 3,5 procentního bodu, stejného zisku dosáhla také KSČM v čele s předsedkyní a europoslankyní Kateřinou Konečnou. Hnutí Roberta Šlachty Přísaha by získalo 3,4 procentního bodu, strana SOCDEM pak 2,3%.

Žádný další subjekt by koncem března nepřekročil hranici 2 procent. 
Výše uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden metodou CAWI ve dnech 25. – 31. března 2024 na vybrané skupině v souhrnu 1.700 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let. Průzkum březnových volebních (nikoli stranických) preferencí vychází pouze z hlasů 66,7 % respondentů, kteří představují vzorek rozhodnutých voličů. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.
Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008 -2024 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.