english
česky
Sanep social
Sanep market
Objednávka průzkumu

Volební preference - říjen 2023
Koncem října by vyhrálo volby ANO, KDU-ČSL ani TOP 09 by se do sněmovny nedostaly

Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by koncem října vyhrálo s obrovským náskokem hnutí ANO v čele s jeho předsedou a bývalým premiérem Andrejem Babišem se ziskem 33,1 %.

Hnutí ANO tak nadále zůstává jednoznačně nejsilnější stranou a s obrovským náskokem drtí všechny ostatní politické strany a hnutí na naší domácí politické scéně. Do Sněmovny by se nyní dostalo šest stran.

Na druhém místě by nyní skončila dosud nejsilnější strana vládní pětikoalice ODS v čele s premiérem Petrem Fialou, a to se ziskem 11,6 procentního bodu. Oproti minulému měsíci si tato strana pohoršila o dvě desetiny procentního bodu. Odklon voličů od ODS je trvalý již několik měsíců, a straně nejspíš nepomohlo ani oznámení, že do eurovoleb v nadcházejícím roce nepůjde samostatně, ale pod značkou SPOLU v koalici s TOP 09 a lidovci.

Třetím politickým subjektem, který by se koncem října letošního roku dostal do Sněmovny PČR, je SPD v čele s Tomiem Okamurou, a to se ziskem 10,3 procentního bodu.

Čtvrtou pomyslnou příčku v nynějších hypotetických volbách do Sněmovny PČR by nyní obsadili Piráti v čele s Ivanem Bartošem, a to se ziskem 8,9 procentního bodu. Piráti si oproti konci záři pohoršili o 0,2 procentního bodu.

Na pátém místě by v aktuálním měření skončila strana PRO pod vedením Jindřicha Rajchla, a to se ziskem 5,8 procentního bodu a strana PRO si tak oproti konci záři polepšila o 0,1 procentního bodu. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí STAN pod vedením předsedy a ministra vnitra Víta Rakušana, které by obsadilo šestou příčku se ziskem 5,6 procentního bodu. Hnutí STAN má nyní o 0,4 procentního bodu větší podporu voličů oproti minulému měsíci.

Žádný jiný politický subjekt by se v současné době do Sněmovny PČR nedostal.

Před branami do Sněmovny Parlamentu České republiky by se koncem října ocitly vládní strany TOP 09 (4,7 %) a KDU-ČSL (3,6 %). KSČM by nyní získala 3,1 procentního bodu, SOCDEM pak 2,8 procentního bodu. 2,7 procentního bodu by shodně koncem října získali Svobodní a hnutí Přísaha.

Výše uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden metodou CAWI ve dnech 19. – 25. října 2023 na vybrané skupině v souhrnu 1.826 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let.

Výsledky šetření společnosti SANEP představují aktuální teoretické volební zisky politických stran a hnutí zastoupených ve Sněmovně Parlamentu České republiky a dále stran a hnutí, které v šetření dosáhly nebo překročily v říjnu letošního roku dvou procentní hranici:

 

M E T O D O L O G I E

  • Výše uvedený exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 19. – 25. října 2023 na vybrané skupině v souhrnu 1.826 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu.
  • Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5%.
  • Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008-22 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.